Atlantis – Počátek, Sláva a Zánik (2018)Dětem jsme ve večerních divadlech odkrývali postupně celý příběh o tom, jak Atlantis vznikla, co se v ní dělo a jak nakonec zanikla. Přes den hrály děti spousty her na louce i v lese. Na noční hře se (opět) učily, že les je v noci stejný jako ve dne a není třeba se ničeho bát, stačí se jen slušně chovat k osobám (někdy i mýtickým) a nikomu se nic nestalo. Na konci cesty získaly děti kousky, ze kterých pak složily spirálu .

Také jsem byli na výletě, hráli jsme cestou hry a poslali psaní rodičům. Zpátky do tábořiště jsme se vezli „kapesním“ 🙂 busem, ale naskládali jsme se i s civilisty 🙂

Děti také vyráběly – ozdobily si lžičky, které jsme jim koupili, fimo hmotou a odvezly si je jako dárek domů. Vyrobily si pravé kouzelnické pláště, hůlky, boty nebo koště.

Jeden den jsme se díky příběhu dostali do Japonska a tak nás následující den čekalo japonské hraní – děti si vyrobily „sushi“ – palačinka s banánem, která byla nakrájená do tvaru sushi, zažily čajový rituál, absolvovaly japonský obřad výroby papíru, učily se skládat origami nebo  japonské účesy a další.

Děti i letos měly návštěvu – letos je navštívil egyptský kouzelník (a znalec umění písařského) Mahmud, o kterém slyšely v divadle. Přinesl jim dárek – pomůcky na psaní a učil je psát na dětmi vyrobeném papíře. bylo toho ještě spoustu, ale to už najdete na fotkách a ve videích z divadel

Jako hlavní vedoucí musím opět pochválit všechny děti-byly náramně šikovné, tvořivé, nápadité, každý uměl bojovat sám za sebe i spolupracovat s ostatními dětmi.

Celou dobu (nejen při tvoření nebo při programu), ale v každé volné chvilce se jim věnovali naši vedoucí – Kenny, Kristýnka a Anet, naše asistentky, Anežka a Zuzka, hráli si s dětmi s legem, soft tenis, nebo si šli zakopat s míčem.
Plně se oddal divadlu (režii, obsluze světel, hudbě atd). autor scénáře – Ondra.

Výborné jídlo vařila Barča a Markét.

Nad vším bděla naše báječná a nejlepší zdravotnice Barunka, kterou máme všichni rádi ♥.
Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..