Tábořiště

Jako základnu pro letošní tábor „Merlin“ jsme opět zvolili středisko Tampír, ve kterém jsme absolvovali i předchozí tábory „Cortésova zlatá smyčka“ a  „Atlantis“. Nachází se v chráněné krajinné oblasti Třeboňsko, obec Hranice u Nových Hradů. Tento objekt je už přes 20 let využíván k pořádání na letních táborů a v minulých letech zde proběhla rekonstrukce. Byla zbudována ekologická čistička odpadních vod a také nová vodárna na čištění pitné vody.

Tampír: Hranice 76, obec Hranice 374 01

Adresa objektu: Hranice 76, 374 01 Hranice

Dopravu dětí na tábor a zpět zajišťují rodiče, mají tak jedinečnou možnost podívat se do tábořiště.

Směr:

Nejvhodnější cesta (z Českých Budějovic) je přes Trhové Sviny, kde jakmile přejedete přes Žižkovo náměstí, odbočíte do ulice Třebízského směrem na obec Olešnice. Dále pokračujete na Petříkov, kde odbočíte vpravo, sjedete z hlavní silnice a pokračujete směr Hranice (odbočka není značená).

Odbočka vpravo v Petříkově

Dále pokračujete kolem Závodů Dobrá Voda do obce Jakule, kde odbočíte doprava na hlavní silnici, tak abyste měli Jakulský rybník po levé straně(!). Před přejezdem doleva a minete vlakové nádraží Nové Hrady a pokračujete do obce Hranice, kde odbočíte doleva podle cedulí, které vás už dovedou do tábořiště.

Odbočka vlevo v Hranici podle cedulí na tábořiště (vyznačeno v modrém kruhu)

V případě, že jedete v jiném směru, si cestu dopředu projděte, případně nás předem kontaktujte.