O nás

… aneb „Kdo je Terra Mysthica“?

Troufáme si tvrdit, že jsme dobře sehraná skupina mladých a kreativních vedoucích. S organizováním letních táborů máme zkušenosti  již od roku 2010.

Jejich úroveň je podložena dobrými ohlasy rodičů a věrností dětí, jejichž převážná část se nám každoročně vrací… a jak dospívají, stávají se asistenty vedoucích a posléze i vedoucími. 

Naše vedoucí si velmi pečlivě vybíráme. Mají testy od lékaře na práci s dětmi, věnují spoustu svého volného času nejen přípravám na tábor, ale hl.vedoucí + 1 z ved dělají i školení prp práci v týmu, asertivity, komunikace atd Mezi našimi vedoucími jsou převážně táboroví odrostenci.

V minulých letech jsme se pohroužili do příběhů Hobit, Souboj Titánů, Celto Camp, Návrat Titánů, Zlaté dobrodružství, Po stopách faraóna Achnatona, Atlantis a naposledy Cortésova zlatá smyčka. Naše tábory se věnují především historickým a mystickým tématům.

Popisky, fotografie a videa z minulých táborů si můžete prohlédnout zde…

Práce s dětmi nám není cizí, spíše naopak. Budeme se velmi těšit na spolupráci i s těmi vašimi. Našim cílem je rozvíjet u dětí tvořivost, fyzickou zdatnost, týmové jednání v duchu fair play, lásku k historii, mytologii a přírodě. To vše nenásilnou a hravou formou, kterou „halíme“ do příběhů mýtů a legend.

Na motivy historických a mýtických událostí vytváříme vlastní příběh, který děti po celou dobu tábora provází – formou her a tvoření.

Kromě aktivit, které souvisí s naším tématem, zařazujeme do programu i běžné tábornické aktivity. Specifický je i večerní program, kdy formou divadla v přírodě s kostýmy a světly, hrajeme dětem příběh, který nás provází i během dne – v hrách, úkolech, návštěvách tajemných bytostí apod.

Největší odměnou pro nás je, když „naše“ děti odjíždějí z tábora nadšené a vrací se na naše tábory vzdělávat, sportovat, učit se lásce k přírodě a prožít při tom všem spoustu dobrodružství.Historie

  • V roce 2010 si nás najala agentura pracující s dětmi, abychom pro ně vytvořili tábor na téma „Hobit“. Náplň tábora – včetně pro nás dnes už typických večerních divadel pro děti – jsme si vymysleli sami.
  • V roce 2011 jsme se osamostatnili, vzniká táborový tým „Tábor Titáni“ v čele s Bohdanou Majerovou, učitelkou a moderátorkou jak v rádiu, tak na akcích pro děti. Pod její taktovkou celý tým vytvářel nádherné snové příběhy, např.  „Souboj Titánů“, „Celto Camp“, „Návrat Titánů“, „Zlaté dobrodružství“ a všechny následující…
  • Každý příběh byl prodchnut mytologií a legendami. Na historicky známých faktech byl dotvořen příběh, který děti provázel po celý tábor, a to nejen přes den v rámci soutěží a úkolů, ale dětmi nejvíce oblíbené večerní táborové divadlo.
  • Život přináší různé změny v životě všech členů a tak jsme začali nanovo. Některé táborové děti již pomáhají vedoucím jako pomocní asistenti, někteří vedoucí odjeli do světa. Proto také nový název. Téma je však natolik skvělé a osvědčené, že i nadále budou děti u nás poznávat: „mýty a legendy tak, jak je neznáte“.

Vedoucí týmu a zakladatelé


Náš tým