Letní tábor 2021 – Anchesenamon a Polykač stínůAnchesenamon a Polykač stínů

Letošní příběh se jmenoval „Anchesenamon a Polykač stínů“. Byl inspirován jednou z (mnoha) vědeckých hypotéz o tom, co se dělo na faraonském dvoře od smrti faraona Achnatona do nástupu Haremheba na trůn. Dětem jsme ve večerních divadlech postupně odkrývali palácové intriky, viděly svatby, rituály (korunovační i jiné) a prožily příběh faraonovy třetí dcery od jejích 11 a ž do 28let.

Každý den byl program nabitý od 7 ráno do 22 večer. Vyvážené byly sportovní a tvořivé činnosti. Předposlední den si děti upekly typické egypt.koláče a udělaly levandulovou limonádu.

Noční hru jsme letos kvůli dešti nestihli. Spaní v lese, oproti plánu, bylo jen jednou, ale o to více byly děti radostné. Dokonce jednou za tábor měly i tolik vytoužené hlídky. 

Na výlet jsme se vydali do N. Hradů, zašli jsme se podívat do kovárny, Pavlínka nám před kovárnu dovezla oběd, pak jsme si dali zmrzku a vyrazili na tábořiště opět pěšky. Dětem se výlet moc líbil. Kvůli coroně jsme letos museli oželet pravidelnou návštěvu někoho k příběhu. Ale alespoň mohli tradičně „přijít“ obchodníci, děti vyrobily opravdu krásné předměty a pak si nakupovaly na tržišti.

Jako hl. vedoucí velmi chválím všechny vedoucí, asistenty, zdravotnici i kuchařku, všichni odvedli naprosto perfektní práci a věřím, že jen díky dokonalé souhře celého týmu byl tábor tolik úspěšný (soudě dle pochval). Také velmi chválím všechny děti – pomáhaly si navzájem, starší mladším, učily se respektovat, že je někdo slabší, menší, starší apod. Každý bojoval jak sám za sebe, tak za celý tým-všem patří jedno velké DĚKUJI.

Jako novinku pro vás letos chystáme na eshopu odkaz na fotky (a např. i videa z divadelních scének, co děti secvičily, jak si představují konec příběhu, nebo z módní přehlídky). K nim ZDARMA dostanete sestřih celého divadla. Dále na eshopu bude možné objednat si upomínkové předměty na letošní tábor – trička a hrnky s potiskem.

Ve středu 25.8. 2021 budu čekat 18-19h  v Kavárně Matice a předám vám zapomenuté věci.

Harmonogram výletů mám zatím nachystaný pouze do konce kalendářního roku – s tím, že změny jsou vzhledem k aktuální covidsituaci možné.

Hezké dny všem dětem i rodičům a brzy na viděnou,

Bojda a celý její tým

 

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.