Z deníku hl. vedoucí

Hodnocení tábora 2017

Jak hodnotím jako hlavní vedoucí letošní tábor? Jedním slovem- byl sqělý!!!


„Letošní putování po stopách Achnatona se náramně vydařilo. Jako hlavní vedoucí musím pochválit všechny děti-byly náramně šikovné, tvořivé, nápadité, každý uměl bojovat sám za sebe i spolupracovat s ostatními dětmi.


Děti navštěvovala léčitelka Hathor, podle bohyně Hathor, rozdávala jim egyptské mince, darovala jim listy s informacemi o bylinkách a s obrázky , aby si mohly vytvořit vlastní herbář. Navštívil je beduín. Děti pro něj upekly placky. On jim při příchodu daroval přívěšek palmičky.


Děti si vyrobily s vedoucí Terezkou mýdla, parfémy, sbíraly bylinky a učily se je sušit. Plavaly v řece. Hledaly egyptskou abecedu v lese, aby mohly luštit šifrované každovečerní informace o bozích, démonech či hrdinech, tzv.“lístečky“. Malovaly mandaly. Vyráběly pro obchodníky výrobky, aby mohly získat další mince na nákupy na tržišti. Stavěly pyramidu, hledaly klíč, který pak při divadle předaly hlavnímu hrdinovi – Adamovi z Lagaše. Děti hrály spoustu her a tvořily o 106 


Celou dobu (nejen při tvoření nebo při programu), ale v každé volné chvilce se jim věnovali naši asistenti, Anežka, Kenny, Jirka a Sára, hráli si s dětmi s legem, soft tenis, nebo si šli zakopat s míčem.


Krásné kulisy vyrobil a plně se oddal divadlu (režii, obsluze světel, hudbě atd).Filip, kterému velmi zdatně pomáhala Sára.


Nad vším bděla naše báječná a nejlepší zdravotnice Barunka, kterou máme všichni rádi .


Nesmím zapomenout na scénáristickou „pobočku“, toho času odloučenou v USA – tedy našeho úžasného Ondru, který nejen že píše scénáře, skládá slůvko ke slůvku, aby divadlo bylo tak jedinečné, jak je pouze u nás, ale od odjezdu na tábor po celou dobu tábora nás neúnavně povzbuzoval, posílal milé zprávy, a ač nebyl s námi na táboře fyzicky, jeho duše dlela po boku faraóna Achnatona, Nefertiti a Adama z Lagaše… Bojda, hl.ved. „Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.