Cortézova zlatá smyčka (2019)Dětem jsme ve večerních divadlech odkrývali postupně celý příběh: studentka Sophia se se svým profesorem propadnou v čase o 500 let zpět (z roku 2019 do roku 1519) a snaží se Cortézovi zabránit v jeho úmyslech, bohužel marně. 

„Historie se nedá změnit, ale můžeme se ponaučit, abychom se i my jednou nestali takovým Cortézem“ – napíše po návratu do současnosti profesor do své knihy o Aztécích.

Přes den hrály děti spousty her na louce i v lese. Na noční hře se (opět) učily, že les je v noci stejný jako ve dne a není třeba se ničeho bát. Na konci cesty zachránili Sophii, kterou uvěznil bůh noci Tezcatlipoca.

Také jsme byli na výletě, hráli jsme cestou hry a užili si i dobrodružství, když jsme se brodili řekou nebo šplhali po skalách.

Děti také vyráběly – např. titlachtin (lapač snů); ptáčky z džungle; hvězdná znamení z fimo hmoty; luky a šípy atd.

Jeden den jsme strávili jako divadelní – vyráběli jsme figurky postav z divadla, děti přemýšlely, jak by mohl vypadat konec příběhu a pak ho i secvičily.

Další den jsme měli jako indiánsko-mexický: děti si upekly a snědly tortillu, vyrobily si luk a šíp, učily se tkát atd.

Děti i letos měly návštěvu – letos je navštívili manželé Gronských s koňmi, za což moc děkujeme!!! 😉

Jako hlavní vedoucí musím pochválit všechny děti-byly náramně šikovné, tvořivé, nápadité, každý uměl bojovat sám za sebe i spolupracovat s ostatními dětmi ♥

Celou dobu (nejen při tvoření nebo při programu), ale v každé volné chvilce se jim věnovali naši vedoucí – Anežka, Kenny a Tom, naše asistentky Eliška , Nicolka a Zuzka – ať už šlo o sportovní, rukodělné aktivity nebo četba „Zombie ryby“ 🙂

Plně se oddal divadlu (režii, obsluze světel, hudbě atd). autor scénáře – Ondra.

Výborné jídlo vařila: Monča, Barča, Zuzka a Árčí.

Nad vším bděla naše báječná a nejlepší zdravotnice Barunka, kterou máme všichni rádi ♥


Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.