Novinky a oznámení,  Z deníku hl. vedoucí

Zhodnocení výletů

Měli jsme 6 výletů, abychom si nahradili, díky koronavirové pandemii ušlé výpravy.

Ve středu 13.5 jsme vyrazili do Jihočeského muzea a prošli jsme si perfektně udělanou interaktivní výstavu. V sobotu 16.5. jsme vyrazili na Rabí; cestou jsme hráli hry, pak jsme si prohlídli hrad, došli na senzační borůvkové domácí knedlíky a dojeli domů.

V neděli 17.5. jsme se vydali na Dívčí kámen, postavili domeček pro skřítka Hospodáříčka, hráli hry a dojeli domů.\V pátek 22.5. jsme se vydali do mlýna v Hoslovicích, kde se natáčelo několik pohádek, viděli tamní zvířátka a hráli si na hřišti.

V sobotu 23.5. jsme chtěli jet do Muzea veteránů v Nové Bystřici, ale díky výluce Českých drah jsme přijeli do JH pozdě a ujel nám bus do NB. Tak jsme si prošli JH, viděli krásnou expozici mašinek a výstavu Broučcích. V neděli 24.5. jsme dojeli vlakem do Plzně, kde jsme se podívali nejen po městě, ale třeba taky do muzea Spejbla a Hurvínka, kde jsme secvičili i malé představení.

Ke dni dětí jsme připravili 2 výlety: tentokrát jsme do Muzea veteránů v NB skutečně dorazili a dokonce jsme i jeli úzkokolejkou, to bylo pondělí 1.6. V úterý 2.6. jsme se vydali prozkoumat ČB, jejich legendy, le taky třeba jsme si i vyšlápli na Č. věž a zastavili se na svělé dobroty v Kavárně Matice, kde nám vytvořili za speciální cenu dokonalé menu: zeleninovou polévku, toast a limču.

Teď nás čeká „Vítání prázdnin“. Pojedeme do Borovan, tam máme domluvenou zmrzlinu od firmy Ledová říše grátis, pak budeme tvořit v keramické dílně a taky navštívíme Zoo Dvorec u Borovan. Pak ještě chystáme překvapení na „Půlení prázdnin“ a pak už koooonečněěě pojedeme na tábor!!! 😉

Mějte se fanfárově.“

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.