Letní tábor 2020 – Merlin

Shrnutí

Letošní příběh se jmenoval „Merlin“.

Dětem jsme ve večerních divadlech odkrývali postupně celý příběh. Sledovali jsme těžké dětství malého Myrdina Emryse, kdy vyrůstal na dvoře krále Constanta a krom jeho matky, princezny Niniane a jeho věrného sluhy Cadala, byl otloukánkem bez špetky lásky… i když to byl princ, byl nemanželský syn…

Poznal léčitele Galapase, který ho naučil vidět budoucnost v ohni. Poté, co byl převrat na královském dvoře a byl podle zabit jeho věrný sluha Cadal, Merlin zapálí palác a utíká hledat dobrého krále a taky svého otce. Oboje najde v Ambrosiovi. Merlin dospěje a vydává se zpět do rodného města na tajnou misi, zjistit, jaký je vývoj v království. Potká se znovu s matkou a v místní hospůdce (kde si to nármaně užili zejména herci 🙂 ) se potká s bratrancem Dinasem.

Vrací se ke králi Ambrosiovi s výsledkem své mise. Mezitím kouzelnice Morigana, (která se od Merlinova narození ho snaží zlikvidovat) se spojí s Vortigernem a „probudí draky“. Začíná nelítostný souboj draků, červený drak zvítězí, ten je symbolem krále Uthera. Král Ambrosius umírá a Merlin přičaruje z Egypta „Tančící kameny“ (Stonehenge) a krále pod ně pohřbí. Morigana se setkává s Merlinem. Přemlouvá ho, aby se přidal k ní. Ale Merlin nade vše ctí pravdu, lásku a spravedlnost, proto opět odmítá. Králi Utherovi se narodí Artuš, Merlin ho pod křídly magie odnese ke své chůvě Moravice a nechá ho u ní na vychování a také před všemi ostatními (kteří bojují o trůn) v utajení.

Když Artuš dospěje, Merlin pro něj jede k Moravice a předává mu meč Excalibur. Artuš se stává králem Anglie, buduje Camelot, město, kde budou všichni žít v lásce a porozumění a bere si za manželku Guineveru. Morigana je poražená.

Přes den hrály děti spousty her na louce i v lese. Na noční hře se (opět) učily, že les je v noci stejný jako ve dne a není třeba se ničeho bát. Na konci cesty podruhé přespaly v lese. (Pomáhaly královně elfů, Titánii, najít jejího manžela Oberóna, který se rád obdivuje přírodě natolik, že často ztrácí pojem o čase, cestou plnily u elfů a entů – dobří duchové stromů- úkoly).

Výlet se letos kvůli coroně konat nemohl, měli jsme místo toho speciální den: děti si v lese postavily bránu snů, pod kterou si přály svá tajná přání, aniž by je vyslovily. Pak následovalo plnění přání ostatním na táboře a tvorba 3D mandal.

Děti také vyráběly – např. věštící kostky z run, deodoranty pro maminky apod.

Jeden den jsme strávili jako divadelní – děti přemýšlely, jak by mohl vypadat konec příběhu a pak ho i secvičily.

Letos poprvé děti neměly na táboře návštěvu, opět kvůli coroně.Na konci tábora ale tradičně „přijeli“ obchodníci, letos byli z Řecka – Danae s manželem Aeneasem.

Jako hlavní vedoucí musím pochválit všechny děti-byly náramně šikovné, tvořivé, nápadité, každý uměl bojovat sám za sebe i spolupracovat s ostatními dětmi ♥.

Celou dobu (nejen při tvoření nebo při programu), ale v každé volné chvilce se jim věnovali naši vedoucí – Anežka, Kenny a Aŕčí, naše asistentky Eliška , Nicolka a Ivuška – ať už šlo o sportovní, rukodělné aktivity nebo různé hry.
O divadlo se letos staral Kenny a Pavel, rekvizity hlídala a pečlivě připravovala Barunka.

Výborné jídlo vařila Pavlínka.

Nad vším bděla naše báječná a nejlepší zdravotnice Barunka.

Letní tábor 2020 – Merlin

V roce 2020 se vydáme do staré Anglie. Jak staré – to se přesně neví. Možná se tento příběh odehrál před 500 lety, možná před 1 000 lety, možná před 1 500 lety.

My se budeme ve scénáři držet té nejstarší a nejméně známé legendy. Hlavní postavou bude kouzelník Merlin, budeme s dětmi poznávat jeho dětství, pomůžeme mu najít bájný meč Excalibur a na konci příběhu se setkáme i s králem Artušem.

Merlinovi bude kazit plány kouzelnice Morigana a pomáhat mu bude Jezerní paní. Navštívíme Stonehenge, Camelot a…

…a bude toho ještě mnohem víc, ale nemůžeme prozradit vše. Děti se mimo jiné naučí runy,  uvidí draky a zjistí, kde opravdu byl uložen bájný meč Excalibur – a ve skále to nebylo 🙂

Jako každý rok i letos je čeká spousta sportování, her, tvoření a zábavy.

Termín: 12. – 23. 8. 2020 

Tábořiště: Tampír u Nových Hradů
Tábořiště Tampír – popisek a mapku naleznete zde…

Věk: 7 – 14 let


Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.