O nás

… aneb „Kdo je Terra Mysthica“?

Troufáme si tvrdit, že jsme dobře sehraná skupina mladých a kreativních vedoucích. S organizováním letních táborů máme zkušenosti  již od roku 2010.

Jejich úroveň je podložena dobrými ohlasy rodičů a věrností dětí, jejichž převážná část se nám každoročně vrací… a jak dospívají, stávají se asistenty vedoucích a posléze i vedoucími.

V minulých letech jsme se pohroužili do příběhů Hobit, Souboj Titánů, Celto Camp, Návrat Titánů, Zlaté dobrodružství, Po stopách faraóna Achnatona, Atlantis a naposledy Cortésova zlatá smyčka. Naše tábory se věnují především historickým a mystickým tématům.

Popisky, fotografie a videa z minulých táborů si můžete prohlédnout zde…

Práce s dětmi nám není cizí, spíše naopak. Budeme se velmi těšit na spolupráci i s těmi vašimi. Našim cílem je rozvíjet u dětí tvořivost, fyzickou zdatnost, týmové jednání v duchu fair play, lásku k historii, mytologii a přírodě. To vše nenásilnou a hravou formou, kterou „halíme“ do příběhů mýtů a legend.

Na motivy historických a mýtických událostí vytváříme vlastní příběh, který děti po celou dobu tábora provází – formou her a tvoření.

Kromě aktivit, které souvisí s naším tématem, zařazujeme do programu i běžné tábornické aktivity. Specifický je i večerní program, kdy formou divadla v přírodě s kostýmy a světly, hrajeme dětem příběh, který nás provází i během dne – v hrách, úkolech, návštěvách tajemných bytostí apod.

Největší odměnou pro nás je, když „naše“ děti odjíždějí z tábora nadšené a vrací se na naše tábory vzdělávat, sportovat, učit se lásce k přírodě a prožít při tom všem spoustu dobrodružství.Historie

 • V roce 2010 si nás najala agentura pracující s dětmi, abychom pro ně vytvořili tábor na téma „Hobit“. Náplň tábora – včetně pro nás dnes už typických večerních divadel pro děti – jsme si vymysleli sami.
 • V roce 2011 jsme se osamostatnili, vzniká táborový tým „Tábor Titáni“ v čele s Bohdanou Majerovou, učitelkou a moderátorkou jak v rádiu, tak na akcích pro děti. Pod její taktovkou celý tým vytvářel nádherné snové příběhy, např.  „Souboj Titánů“, „Celto Camp“, „Návrat Titánů“, „Zlaté dobrodružství“ a všechny následující…
 • Každý příběh byl prodchnut mytologií a legendami. Na historicky známých faktech byl dotvořen příběh, který děti provázel po celý tábor, a to nejen přes den v rámci soutěží a úkolů, ale dětmi nejvíce oblíbené večerní táborové divadlo.
 • Život přináší různé změny v životě všech členů a tak jsme začali nanovo. Některé táborové děti již pomáhají vedoucím jako pomocní asistenti, někteří vedoucí odjeli do světa. Proto také nový název. Téma je však natolik skvělé a osvědčené, že i nadále budou děti u nás poznávat: „mýty a legendy tak, jak je neznáte“.

Vedoucí týmu a zakladatelé

 • Mgr. Bohdana Majerová
  Hlavní vedoucí: Narozena: 1. 11. 1974 2 synové (nar. 1995 a 1998) Vystudovala obor „Učitelství náboženství a etiky“ na Teologické fakultě Jihočeské univerzity (nejprve Bc., pak Mgr.), z časových důvodů ukončila studium doktorátu na TF JU na katedře církevních dějin 2005-2008 učitel náboženství a etiky na CZŠ a BiGy v ČB 2009-2010 moderátor Českého rozhlasu České Budějovice 2010-2014 moderátor Hitrádia Faktor 2002- 2018 – práce v rodinném obchodě Theodora, umění a řemeslo Od roku 2005 pravidelně moderuje karneval pro děti pro Děkanství v ČB Od roku 2009 pravidelně moderuje Dožínky v Doudlebech V roce 2010 moderovala na ČB náměstí a také na náměstí v Třeboni vícedenní festival dětských ruských tanečních souborů V roce 2011 moderovala kouzelnické mistrovství Evropy vedené Pavlem Kožíškem V roce 2012 moderovala 750. založení obce Plav na Českobudějovicku V roce 2012 moderovala závod koloběžek na Dobré Vodě u ČB pro děti Od roku 2014 pravidelně moderuje přehlídky dětských divadelních a hudebních souborů v Kaplici Od roku 2014 pravidelně moderuje dětský den v Kaplici V roce 2014 moderovala závěrečný večer v rámci charitního „Týdne pro duševní zdraví“ V rámci akcí „v terénu“ s Hitrádiem Faktor moderovala např.Čarodějnice v Milevsku nebo vytvářela program pro děti na akcích v Třeboni, v Písku atd Pravidelně hraje divadlo pro studenty Charity v oboru sociální práce, různé osoby (např. s postižením), aby jim pomohla připravit se na jejich budoucí činnost Od roku 2014 nahrává audioknihy a časopisy pro nevidomé v Praze. Tato služba není k dispozici pro nikoho, kromě lidí se zrakovým postižením Miluje děti, práci s nimi, historii, divadlo, mýty a legendy (tak, jak neznáte) „Věřím, že fantazie je silnější než vědění, že mýty mají větší moc než historie, že sny jsou mocnější než skutečnost. A věřím, že láska je silnější než smrt.“ Robert Fulghum
 • Ondřej Rošický
  Spoluzakladatel, marketing & autor příběhů Narozen, k radosti rodiny, až den po výročí „vítězného“ února, tedy ve středu 26. února 1992 Studium na Biskupském Gymnáziu J.N. Neumanna v Českých Budějovicích bylo obohaceno seznámením se s Bohdanou Majerovou, toho času učitelkou náboženství Poté studium Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích (obor Historie a Bohemistika), avšak opravování diktátů nebylo jeho vysněným povoláním. Následovalo studium v USA na College of DuPage, USA, obor Marketing. U marketingu a reklamy zůstal a pracuje v reklamní agentuře. Má zkušenosti s prací a organizováním táborů v Čechách i v USA. Při práci s dětmi využívá svých schopností a zkušeností z trenérské praxe – nenechá se vyvést z míry 😜 Od roku 2010 má na starosti příběhovou a kreativní část tábora – během roku stráví nespočet hodin při psaní scénářů a plánování divadla, které provází tábor. Stará se o sociální sítě a propagaci, je autorem trailerů, grafiky i scénáře Trenér kulturistiky a fitness, Crossfit Level 1 Trainer Instagram: @andyross26   (až zhubnu, něco tam dám 😅 😇)

Náš tým

 • Veronika Jírová
  Narozena 3. 5. 2005 Miluje ježdění na koni, anime filmy a cosplay, dříve hrála volejbal, ráda kreslí a tvoří.
 • Pavel Foitl
  Narozen 1977 Má rád divadlo, hraje v několika souborech (krom své civilní práce), letos převezme spolu s Arčím a Kennym technickou starost o divadlo po Ondrovi. S asistencí scény, asistencí režie a režií jim pomůže hlavní vedoucí
 • Áron Černovský
  Narozen 8. 5. 2002 Studuje Střední a vyšší odbornou školu cestovního ruchu, obor gastronomie – Pohlreich by měl radost 🙂 Ukončení se předpokládá letos. Rád pracuje s dětmi. Věnoval se skautingu od 10 let. Jeho motto je : „Žít a nechat žít“
 • Nicola Humpálová
  Asistent vedoucích Narozena 27.2. 2003 Chodí na Střední zdravotnickou školu v Českých Budějovicích. V dospělosti by se chtěla stát zdravotní sestrou na dětském oddělení. Na tábory jezdí od roku 2010, kdy to byl zároveň její první tábor 😉 Ráda pomáhá lidem a pracuje s dětmi.
 • Eliška Jírová
  Asistent vedoucích Narozena 9. 6. 2003. Na tábory jezdí od roku 2012. Ráda pracuje s dětmi, už 5. rokem chodí prvňáčkům číst před vánoci pohádky a hrát divadelní představení. Od září 2019 studuje gymnázium.
 • Petr Škáva
  Oddílový vedoucí Narozen 16. 10. 1998 Studoval učňovský obor Instalatér na střední škole Polytechnické v Českých Budějovicích, v roce 2018 v r. 2018 ukončeno závěrečnými zkouškami. Nyní studuje Vyšší odbornou školu stavební. Má rád sport, hudbu, zdravý životní styl, jídlo, počítač. Rád pomáhá lidem, ať už mají jakýkoliv problém. „Je mi jedno jestli jsi černý, bílý, bisexuál, gay, lesba, malý, vysoký, tlustý, hubený, bohatý, chudý. Pokud jsi milý ke mě, jsem milý já k tobě. Jak jednoduché.“ – Eminem
 • Anežka Mikulášová
  Oddílová vedoucí na tábory s námi jezdí už od roku 2011 narozena: 17. 4. 2001 V roce 2015 byla na canisterapeutickém táboře, kde pomáhala pracovat s postiženými dětmi. Studuje farmaceutickou technologii na Střední škole obchodu, služeb a podnikání. V dospělosti by totiž ráda vymyslela lék na nějakou smrtelnou a dosud nevyléčitelnou nemoc, aby zachránila život několika lidem Ráda pomáhá lidem a pracuje s dětmi
 • Barbora Vodičková
  Zdravotník: Narozena: 8. 10. 1989 Střední zdravotnická škola Český Krumlov (2005 – 2009) Diplomovaný zdravotnický záchranář (2014 – 2018) Diplomovaná všeobecná sestra (2014 – 2018) Zaměstnání: Nemocnice Český Krumlov (2009 – 2011) Zdravotnická asistentka ve Švýcarsku (2011 – 2014) Nemocnice České Budějovice (2014 – dosud) Koníčky: Aktivní členka a zdravotnice u Sboru dobrovolných hasičů Velešín. (2011) Aktivní účast na na školení PP, táborech a soustředění Školení vedoucích mládeže (2013) Mimo má ráda zábavu, děti, hudbu, knihy, svojí práci, přátele a mnoho dalšího.