Naše akce a aktivity

Po tajemstvích staré Prahy

Jak už sami možná víte z našich Facebookových stránek, v sobotu 21. dubna 2018 jsme se vydali na výlet do Prahy. 

Aby nám čekání na další tábor rychleji utíkalo, máme zvykem uspořádat alespoň tři mimotáborové aktivity i v průběhu školního roku. 

Obvykle poprvé to je vždy po táboře, kdy si promítnem fotky a videa z tábora, vyměníme potáborové dojmy a předestřeme si dobrodružství na příští rok. Toto setkání se uskutečnilo již v říjnu 2017 v českobudějovickém klubu Horká Vana.

Podruhé se setkáváme v čase Vánoc, kdy uspořádáme malou vánoční nadílku – i ta letos proběhla. Rozdali jsme si vánoční dárky a v exkluzivní předpremiéře si promítli trailer na letošní rok.

Třetí setkání je formou výletu, už jsme takhle byli ve vltavotýnském podzemí nebo jsme se jeli podívat na kostýmy ze seriálu Arabela apod. Letos jsme se vydali do našeho hlavního města za pražskými mystérii, cestu jsme nazvali – Po tajemstvích staré Prahy.


V sobotu ráno jsme se sešli na vlakovém nádraží v Českých Budějovicích, odkud vyjela naše skupinka (Barča zdravotnice, Anežka, Emča, Max, Kristýnka, Bojda a Ondra) směr Praha Hlavní nádraží.

Po cestě jsem si krátili dlouhou chvíli kartami, slovními hříčkami, luštili tajenku, povídali si a svačili. V Praze na nás čekaly Elišky, Violka, Beátka, Týnka a její maminka Markéta.

Naším prvním zastavením bylo Výstaviště Holešovice a tamní stálá expozice Mořský svět.  Měli jsme možnost si prohlédnout celkem 360 druhů nejroztodivnějších mořských, ale i sladkovodních ryb a jiných živočichů. Vodní tvorové nás samozřejmě velice zaujali a děti měly často příležitost hádat, jaké ryby v obrovských akváriích plavou, moc se nám to všem líbilo!

Tramvají jsme se přesunuli do centra Prahy, konkrétně do židovské obce, kde na děti čekalo mystické dobrodružství. Za pomocí mapky jsme postupně obešli významné židovské památky – Pinkasova synagoga, Starý židovský hřbitov, Klausova synagoga a Staronová synagoga. Na každém ze zastavení ležela písmena, která dala dohromady slovo GOLEM.


Za odměnu děti dostaly knížky a gumové medvídky, jako sladkou tečku za putováním. Po krátkém zastavení na zmrzlinu a občerstvení jsme se rozloučili s pražskými dětmi a zbytek výpravy se vrátil do Českých Budějovic. Bylo to moc príma a všichni jsme si to moooooooc užili.

Ondra 😘Jeden komentář

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.